بلاک عصبی چیست و چه کاربردی برای درمان درد دارد؟

بلاک عصبی

بلوک های عصبی برای درمان و مدیریت درد استفاده می شوند .اغلب گروهی از اعصاب، به نام شبکه یا گانگلیون، که باعث ایجاد درد در اندام یا ناحیه خاصی از بدن می شوند، می توانند با تزریق دارو به ناحیه خاصی از بدن مسدود شوند. تزریق این ماده بی حس کننده اعصاب را بلوک عصبی می نامند.
شاید شناخته شده ترین بلوک عصبی، اپیدورال باشد. بسیاری از زنان باردار در حین زایمان برای کاهش درد زایمان درخواست اپیدورال می کنند. در اپیدورال، پزشکان یک داروی بی حس کننده را به فضایی درست خارج از ستون فقرات تزریق می کنند.
فواید بلوک های عصبی
بلوک های عصبی را می توان برای مدیریت درد مزمن یا طولانی مدت، درد پس از جراحی، درد شدید حاد یا کوتاه مدت استفاده کرد. بلوک های عصبی با ارائه تسکین فوری درد را کاهش می دهند. همچنین می توانند تسکین طولانی مدتی را ارائه دهند، زیرا برخی از تزریق ها تحریک اعصاب را کاهش می دهند و به آنها اجازه التیام می دهند.
بلوک های عصبی می تواند به افرادی که درد مزمن دارند کمک کند تا در زندگی روزمره خود بهتر عمل کنند و به آنها اجازه می دهد سر کار بروند، ورزش کنند و کارهای روزانه را انجام دهند.
بلوک های عصبی موقت اغلب یک راه حل کوتاه مدت هستند. درد ممکن است در عرض چند ساعت پس از از بین رفتن داروها عود کند. برخی از افراد ممکن است برای مدیریت التهاب و درد به درمان‌های مکرر یا حتی طولانی‌مدت بلوک عصبی نیاز داشته باشند.
استفاده های رایج برای بلوک های عصبی
بلوک های عصبی اغلب در طول جراحی برای کاهش درد استفاده می شوند. همچنین ممکن است برای مدیریت درد ناشی از بیماری‌های مزمن یا آسیب‌هایی که در آن اعصاب آسیب دیده، ملتهب یا تحریک شده‌اند، استفاده شود.
بلوک های عصبی معمولاً برای مدیریت درد ناشی از ستون فقرات و همچنین درد ناتوان کننده ای که بازوها، پاها، گردن و باسن را تحت تأثیر قرار می دهد، استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :  دردهای عصبی چه دردهایی هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *